Uczesanie ślubne z grzywką

Te z pań, które na co dzień noszą grzywkę nie muszą z niej rezygnować aby uzyskać efektowną fryzurę ślubną. Tego typu uczesania wymagają więcej pracy i indywidualnego dopasowania do upięcia włosów i rodzaju zastosowanych ozdób. Mogą stanowić tło zarówno ekstrawaganckich cięć, jak i klasycznej fryzury.

Odpowiednio dobrana grzywka łagodzi rysy twarzy prostokątnej i kwadratowej, optycznie wydłuża twarz okrągłą oraz nadaje optymalnie proporcje niesymetrycznej twarzy. Ponadto skutecznie zakrywa niektóre mankamenty urody– zasłania wysokie czoło i odstające uszy, odwraca uwagę od dużego nosa oraz maskuje problemy z cerą (np. trądzik). Grzywka może być prosta, falista, zaczesana na bok, krótka albo długa. Pasuje do włosów długich, półdługich, krótkich, związanych, rozpuszczonych, ale także prostych, czy falistych.

Uczesania ślubne z grzywką wymagają podwójnego utrwalenia. Poza szeregiem zabiegów wzmacniających strukturę samej fryzury, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na pasma tworzące grzywkę. Najważniejsze aby podczas trwania uroczystości nie zmieniła swojego pierwotnego kształtu i nie skręciła się (np. pod wpływem potu). W zachowaniu perfekcyjnego ułożenia pomocne okażą się dobrej jakości kosmetyki do stylizacji włosów, takie jak pianki, lakiery, żele, pasty i woski, a ponadto preparaty nabłyszczające i dyscyplinujące nieposłuszne kosmyki.

Istnieje wiele pomysłów na efektowne połączenie ślubnych upięć z grzywkami. Prosta i gęsta grzywka będzie dobrze komponować się z naturalną i dziewczęcą fryzurą z rozpuszczonych włosów ozdobionych skromnym kwiatkiem wplecionym tuż nad skronią.

Do włosów długich i półdługich upiętych w eleganckiego koka pasuje grzywka zaczesana na bok– może być cieniowana, wyprostowana prostownicą lub lekko podkręcona. Asymetryczna grzywka będzie ciekawym dopełnieniem uczesań z częściowo spiętych falowanych włosów, a prosta długa sprawdzi się w figlarnych fryzurach w stylu bob.

Posiadaczki mocno skręconych włosów powinny unikać ścinania włosów na grzywkę, jeżeli jednak koniecznie chcą zakryć czoło, mogą skorzystać z trików maskujących zbyt wysokie czoło. W tym celu wystarczy przeczesać palcami nawilżone pianką włosy, zrobić przedziałek na prawym boku, zaczesać wszystkie włosy nad lewe ucho i podpiąć je wsuwkami, a następnie tuż nad lewą brwią układamy zaczesane włosy tworząc z nich długą grzywkę. Całość utrwalamy lakierem, a na koniec w pasma po lewej stronie wpinamy kwiat lub mały toczek.

Upięcia ślubne z grzywką mogą być problematyczne w wykonaniu, dlatego wymagają profesjonalnej konsultacji i wcześniejszego wykonania próbnych fryzur. Najważniejsze aby grzywka była mocno utrwalona i nie odkształciła się w trakcie trwania uroczystości.